Baza wiedzy

Jak dbać o nawodnienie psa w upały?

Nadeszło lato. Wróciły do nas upalne dni, w których rozpaczliwie szukamy cienia lub klimatyzowanych pomieszczeń. Czasem, gdy dzień jest wyjątkowo gorący, nawet największy zwolennik letniej pogody będzie rozglądał się za wodą i odrobiną wytchnienia. A co dopiero mają powiedzieć nasze zwierzaki? Gęste futro, a tym bardziej to w ciemnym kolorze, sprawia, że jest im jeszcze trudniej. Słońce z roku na rok przygrzewa coraz mocniej. Jak zadbać o dobre samopoczucie naszego psiaka, gdy nadejdą letnie upały? Sprawdźmy!
Czytaj więcej

Odrobaczanie kota – kiedy, jak często i dlaczego muszę odrobaczać swojego kota?

Profilaktyka to słowo klucz w dbaniu o zdrowie. Również, kiedy w grę wchodzi zdrowie naszego pupila. Do podstawowych czynności związanych z profilaktyką zdrowia kota zaliczają się dbanie o dobrze zbilansowaną dietę, regularne szczepienie oraz główny temat naszego tekstu, czyli odrobaczanie. Odrobaczamy oczywiście systematycznie, już od najmłodszych lat życia zwierzaka. Z artykułu dowiecie się jaki czas będzie najlepszy na przeprowadzenie odrobaczenia, jak często trzeba je powtarzać i przed czym dokładnie chroni ten proces.
Czytaj więcej

Kiedy wychodzić z psem na spacery w letnie upały?

W prognozie pogody coraz więcej upalnych dni. Lato nie daje o sobie zapomnieć, co zapewne jest bardzo pozytywne, ale może być męczące, szczególnie dla naszych futrzastych przyjaciół. Pieski najchętniej wylegiwałyby się w cieniu, ale warto cały czas dbać o ich ruch i kondycję. Spacery w czasie, kiedy słońce mocno przypieka mogą być tak samo wyczerpujące dla Twojego pupila, jak i dla Ciebie. Z tego artykułu dowiesz się jak zadbać o dobre samopoczucie psa podczas spacerów w gorące, letnie dni. Oto kilka dobrych pomysłów na wspólny spacer.
Czytaj więcej