Baza wiedzy

Jak dbać o nawodnienie psa w upały?

Nadeszło lato. Wróciły do nas upalne dni, w których rozpaczliwie szukamy cienia lub klimatyzowanych pomieszczeń. Czasem, gdy dzień jest wyjątkowo gorący, nawet największy zwolennik letniej pogody będzie rozglądał się za wodą i odrobiną wytchnienia. A co dopiero mają powiedzieć nasze zwierzaki? Gęste futro, a tym bardziej to w ciemnym kolorze, sprawia, że jest im jeszcze trudniej. Słońce z roku na rok przygrzewa coraz mocniej. Jak zadbać o dobre samopoczucie naszego psiaka, gdy nadejdą letnie upały? Sprawdźmy!
Czytaj więcej

Odrobaczanie kota – kiedy, jak często i dlaczego muszę odrobaczać swojego kota?

Profilaktyka to słowo klucz w dbaniu o zdrowie. Również, kiedy w grę wchodzi zdrowie naszego pupila. Do podstawowych czynności związanych z profilaktyką zdrowia kota zaliczają się dbanie o dobrze zbilansowaną dietę, regularne szczepienie oraz główny temat naszego tekstu, czyli odrobaczanie. Odrobaczamy oczywiście systematycznie, już od najmłodszych lat życia zwierzaka. Z artykułu dowiecie się jaki czas będzie najlepszy na przeprowadzenie odrobaczenia, jak często trzeba je powtarzać i przed czym dokładnie chroni ten proces.
Czytaj więcej

Kiedy wychodzić z psem na spacery w letnie upały?

W prognozie pogody coraz więcej upalnych dni. Lato nie daje o sobie zapomnieć, co zapewne jest bardzo pozytywne, ale może być męczące, szczególnie dla naszych futrzastych przyjaciół. Pieski najchętniej wylegiwałyby się w cieniu, ale warto cały czas dbać o ich ruch i kondycję. Spacery w czasie, kiedy słońce mocno przypieka mogą być tak samo wyczerpujące dla Twojego pupila, jak i dla Ciebie. Z tego artykułu dowiesz się jak zadbać o dobre samopoczucie psa podczas spacerów w gorące, letnie dni. Oto kilka dobrych pomysłów na wspólny spacer.
Czytaj więcej

Czym karmić szczeniaka?

Rozwój pieska w pierwszych tygodniach i miesiącach życia jest niezwykle ważny, a uważne obserwowanie jego zachowań, reakcji i zdrowia kluczowe dla jego dorosłego życia. To czas wyznaczania granic, budowania zaufania i dbania o dobre samopoczucie i organizm szczeniaka. Jednym z najważniejszych elementów owego dbania jest przemyślana i zbilansowana dieta. Na szczęście nie jest to aż tak duże wyzwanie, jak mogłoby się wydawać. Dowiedz się, jak i czym karmić szczeniaka, żeby zdrowo się rozwijał, dobrze czuł i prawidłowo rósł.
Czytaj więcej

Jak karmić psa, żeby go nie przekarmić?

Każdy chciałby, żeby jego pieskowi było jak najlepiej. Każdy piesek z kolei lubi jeść i niestety, często w tym jedzeniu nie ma umiaru. Wpatrujące się w nas szklane oczka, proszące popiskiwanie i… ulegamy. No dobra, trzymaj przekąskę. Jedną, drugą, trzecią… Piesek jest szczęśliwy, a my przytulamy się do naszego słodkiego grubaska. Brzmi jak sielanka? Nie na długo. Przekarmienie może prowadzić do szkodliwej nadwagi, która wpływa nie tylko na motorykę i stawy pieska, ale też na jego układ trawienny i odpornościowy. Jak karmić psa, żeby uniknąć przekarmienia?
Czytaj więcej

Jak karmić psa seniora?

Czy tego chcemy czy nie, pieski również się starzeją. Przychodzi taki moment w życiu każdego czworonoga, kiedy chęć do zabawy staje się mniejsza, a podatność na choroby i urazy większa. To czas, w którym powinniśmy zapewnić naszemu pupilowi prawidłową opiekę, poczucie bezpieczeństwa oraz zestaw aktywności, które pomogą mu jak najdłużej zachować dobrą kondycję. Przede wszystkim jednak niesłabnącą miłość! A jak to mówią „przez żołądek do serca”! Czym zatem karmić psa seniora?
Czytaj więcej